|
Ethereum ETFs
|

چه عواملی روی قیمت تتر تأثیرگذار است؟

قیمت تتر

مهم‌ترین ویژگی ارز دیجیتال تتر (Tether)، تنظیم ارزش آن مطابق با قیمت جهانی دلار ایالات متحده آمریکا خواهد بود؛ یعنی قیمت تتر معمولا به میزان افت و صعود قیمت دلار، کاهش یا افزایش می‌یابد. به‌لحاظ اعتبار نیز، این نوع ارز دیجیتال در زمره 5 رمزارز برتر جهان قرار گرفته است تا عموم کاربران، مجموعه فعالیت‌های خرید تتر را به چشم یک سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود نگاه کنند.
اگرچه Tether دارای نسبت ارزش 1:1 با دلار است و تشخیص شرایط آن ساده به‌نظر می‌رسد؛ اما برای خرید این ارز دیجیتال، تریدرها بایستی از دانش کافی برخوردار باشند و به‌خوبی عوامل موثر روی قیمت تتر را تشخیص دهند؛ در این صورت، این مطلب هیچ‌گونه پیشنهادی جهت سرمایه‌گذاری در بازار ازرهای دیجیتال را نمی‌دهد.

عوامل تأثیرگذار روی قیمت تتر

همانند هر نوع رمزارز معتبر دیگری، موفقیت در خرید ارز دیجیتال تتر نیز تابع توجه به پارامترهای مختلفی خواهد بود. البته اتصال قیمت تتر به قیمت دلار، شاید کار پیش‌بینی وضعیت آن را کمی راحت‌تر کند. مجموعا هنگام بررسی قیمت تتر برای تعیین ریسک سرمایه‌گذاری روی آن، بایستی به عوامل زیر توجه داشته باشید:

  • نوسانات قیمت دلار در هر کشور
  • دیدگاه کاربران به وضعیت بازار
  • مجموعه سیاست‌های دولت‌ها
  • میزان کارمزد صرافی‌ها برای خرید و فروش تتر
  • میزان حمایت‌های خصوصی و رشد نقدینگی
  • وجود شایعات و انتشار هرگونه اخبار مرتبط
  • روند عرضه و تقاضا

لازم به‌ذکر است که برخی از پارامترهای عنوان‌شده، دارای مقیاس‌پذیری درون کشوری خواهند بود و برخی دیگر از پارامترها نیز، تغییرات اسکیل در وسعت جهانی دارند؛ بنابراین از میزان ضریب تأثیرگذاری متفاوتی بهره‌مند هستند. طی مقاله حاضر، به بررسی اجمالی برخی از مهم‌ترین فاکتورهای فوق خواهیم پرداخت.

نوسانات شدید قیمت دلار در ایران

بسیاری از کشورهای جهان سوم و همچنین بخش عمده‌ای از کشورهایی که دارای تعارضات سیاسی متعددی با ایالات متحده آمریکا هستند، از نوسانات شدید دلار در اقتصاد خود رنج می‌برند. نوسانات شدید دلار اگرچه روی زندگی عموم مردم، تأثیرات مخربی می‌گذارد؛ اما برای تریدرهای علاقه‌مند به خرید ارزهای دیجیتال (به‌خصوص تتر)، یک فرصت ویژه برای کسب سود محسوب می‌شود. تریدرها معمولا هنگام حاکم شدن ثبات نسبی در بازار، به خرید TETHER روی می‌آورند و منتظر افزایش قیمت دلار می‌مانند.

قیمت دلار در ایران

تأثیرپذیری قیمت تتر از انتشار اخبار مثبت و منفی

معامله‌گران حرفه‌ای برای تحلیل تتر، به‌طور مدام اخبار انتشاریافته مرتبط با این ارز دیجیتال را دنبال می‌کنند. اخبار منتشره راجع‌به این رمزارز را، می‌توان از چند منظر مورد تحلیل و بررسی قرار داد. گاها برخی از سرمایه‌گذاران، اخبار دروغی را وارد رسانه‌ها می‌کنند تا میزان فروش تتر را افزایش دهند و خود با قیمت‌های پایین‌تر، به خرید آن اقدام می‌کنند؛ چنان‌که همانند یک جمله معروف جهانی: شایعه می‌فروشند و سود می‌خرند!

انتشار برخی اخبار واقعی نیز گاها می‌تواند به کاهش قیمت Tether منجر شود؛ به‌عنوان مثال هرگاه خبرهایی در زمینه نفوذ هکرها به ساختار تتر یا افزایش نظارت‌های مالی روی این رمزارز به گوش کاربران برسد، عموما بازار با ریزش‌‌هایی مواجه می‌شود. پخش اخبار در کشور ایران و نوع بازخوردها، البته غالبا متفاوت است؛ چنان‌که هرگاه احتمال رویدادهایی نظیر عدم توافقات بین‌المللی یا احتمال رویارویی مستقیم ایران و آمریکا قوت یابد، بازار خرید تتر (به‌دلیل افزایش احتمالی قیمت دلار) داغ‌تر می‌شود.

تغییرات قیمت تتر بر مبنای کارمزد صرافی‌ها

میزان کارمزدی که از سوی صرافی‌ها اعلام می‌شود، تأثیر قابل‌توجهی روی قیمت تتر خواهد داشت. توصیه می‌شود در این زمینه، سراغ یک صرافی ارز دیجیتال معتبر و با عمق بازار مناسب بروید که کارمزد کمی را برای معاملات در نظر بگیرد؛ زیرا چنانچه شبکه‌ای تعداد تراکنش‌های پایین‌تری را در ثانیه ثبت کند، تریدرها بایستی برای ارسال سیگنال‌های معامله، کارمزد بیشتری را بپردازند. صرافی ایرانی والکس از منظر سرعت انجام معاملات و تعیین کارمزد منصفانه برای تریدهای گوناگون، توانسته در سالیان اخیر نظر مثبت کاربران خود را جلب کند.

کارمزد صرافی ها

نتایج اتخاذ سیاست‌های گوناگون دولت‌ها

تحلیل تتر بر مبنای سیاست‌های دولت‌ها، نسبتا ساده است؛ به‌طوری که وضع قوانین حمایت‌کننده از بازار tether به‌خصوص از سوی اقتصادهای بزرگ جهان، می‌تواند به رشد شاخص این ارز دیجیتال کمک کند. در سوی مقابل، چنانچه محدودیت‌هایی برای خرید و فروش تتر توسط کشورهای صاحب‌نام اعلام شود، تأثیرات منفی چشم‌گیری روی قیمت تتر رخ می‌دهد.

ثبات، رشد یا کاهش نقدینگی

به‌لطف تنظیم ارزش تتر با قیمت دلار، این رمزارز حجم مبادلات گسترده‌ای را به خود اختصاص داده است؛ چنان‌که امروز بعد از bitcoin و اتریوم، به‌عنوان سومین رمزارز پراهمیت بازار ارز دیجیتال شناخته می‌شود. هرگاه نقدینگی زیادی توسط کاربران یا شرکت‌های تأمین نقدینگی در بازارهای خرید ارز دیجیتال در جریان باشد، قیمت تتر با ثبات بیشتری قابل مشاهده خواهد بود.
به‌خاطر داشته باشید که گاها ارزش تتر، می‌تواند نوسانات جزئی نسبت به قیمت دلار داشته باشد؛ یعنی در کم‌ترین حالت با ارزش 0.98 دلار و در بهترین حالت با قیمت 1.1 دلار قابل معامله بوده است.

دیدگاه احساسی یا منطقی کاربران نسبت به بازار خرید تتر

معامله‌گران و سرمایه‌داران این نوع ارز دیجیتال، بسته به تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال خود، می‌توانند احساسات متفاوتی نسبت به بازار خرید و فروش tether داشته باشند؛ بنابراین غالب شدن این احساسات و نظرات تکنیکال روی بازار رمزارزها و مشخصا تتر، می‌تواند با فاکتور میزان عرضه و تقاضاها در بازار مرتبط باشد.

هرگاه حجم احساسات منفی از نظرات مثبت پیشی گیرد، مطمئنا با صف سنگین فروش این نوع ارز دیجیتال روبه‌رو خواهیم شد و شاخص منفی می‌شود. اگرچه وجود مزیت‌هایی نظیر سرعت قابل‌توجه انجام معاملات، راحتی تبدیل تتر به وجه نقد، امکان بهره‌گیری گسترده مسافران از Tether برای مسافرت به کشورهای مختلف جهان، کارمزد نسبتا پایین معاملات آن‌ها و ثبات نسبی قیمت تتر، به افزایش احساسات مثبت کاربران در‌رابطه‌با این رمزارز کمک کرده است.

بازار خرید تتر

خرید تتر در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر ایرانی

با عضویت در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر ایرانی، شما قادر هستید که به 2 صورت، به خرید TETHER اقدام کنید. در اولین حالت، می‌توانید پول رایج ایران را از طریق کارت بانکی‌تان به کیف پول اختصاصی خود در صرافی موردنظر، واریز کنید؛ همچنین اگر دارای کریپتو هستید، قادر خواهید بود دارایی کریپتوی خود را به والت اختصاصی‌تان در پلتفرم معاملاتی یک صرافی انتقال دهید. سپس می‌توانید خرید ارز دیجیتال تتر را به هر میزان که بخواهید، در دستور کار قرار دهید.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی والکس، از جمله برترین پلتفرم‌های معاملاتی خاورمیانه به‌شمار می‌رود. نکته قابل اهمیت این است که در صرافی مدرن والکس، در یک‌سو از دنیایی ابزارهای تحلیل تتر و دیگر رمزارزها و عمق بازار مناسب بهره خواهید برد و از سوی دیگر امکان استفاده از ربات‌های هوشمند معامله‌گر و بهره‌گیری از پشتیبانی‌های ویژه کارشناسان مجرب والکس را خواهید داشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

موفقیت آمیز بود!

تبریک، با موفقیت انجام شد، از همراهی شما سپاسگذاریم.❤️