|
Ethereum ETFs
|

معرفی سایت cryptometer.io

سایت cryptometer

آموزش سایت Crypto Meter

در اینجا می خواهیم دو سایت cryptometer.io و tensorcharts.com که از بهترین و کاربردی ترین سایت ها می باشد را نیز به شما معرفی کنیم.

سایت tensorcharts.com

در این سایت شما می توانید دیواره های خرید و فروش ارزهای مختلف در صرافی های مختلف را به راحتی ببینید.
ابتدا وارد سایت tensorcharts.com شوید. در بالا، سمت چپ صفحه نمایش کنار نماد 3 خطی که وجود دارد، صرافی و ارزی را که می خواهید پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.

به عنوان مثال

بر روی Coinbase Pro کلیک کنید، BTC/USD را نگاه کنید. سپس دیواره های خرید و فروش آن برایتان به نمایش داده می شود.
همچنین شما می توانید چارتی را که می خواهید مشخص کنید.

مثال :

وقتی دیواره ی خرید و فروش برایتان نمایان شد، می توانید آن دیواره را در چارت 4 ساعت به صورت واضح مشاهده کنید. همچنین شما می توانید چارت را کوچک تر کنید و آن را بر روی نمودار 5 دقیقه ای نیز مشاهده کنید.
شما با فشار دادن دکمه i که بر روی صفحه کلید سیستم وجود دارد، می توانید دکمه های مختلف و همچنین short key مختلف را برای اتفاقات مختلف بر روی چارت را نیز ببینید.
شما با فشار دادن دکمه ی B که بر روی صفحه کلید سیستم وجود دارد نیز می توانید دیواره های خرید و فروش را ریزتر کنید و به صورت جداگانه و تفکیک شده می توانید مشاهده کنید.

سایت cryptometer

در بازارهای مالی، معامله گری وجود ندارد که نخواهد بداند جریان نقدینگی به کدام سمت بازار پیش می رود و یا کدام ارزها الان توجه نهنگ ها را به خودشان جلب کرده اند و یا این که آیا معامله گران در حال حاضر ترجیح می دهند بر روی استیبل کوین باشد؟ و این که الان در حال خرید هستند یا فروش؟
وب سایت های تحلیلی بسیاری در بازار کریپتو وجود دارد اما فقط یک وبسایت وجود دارد که به تمامی سوالات فوق نیز پاسخ می دهد. آن وبسایت نیز سایت Cryptometer می باشد.

این سایت امکانات بسیاری دارد و به راحتی می توانید متوجه شوید و ببینید که حجم بازار از چه ارزی خارج شده و به ارزی نیز وارد شده است.
ابتدا وارد سایت cryptometer.io شوید و از نوار ابزار بالای صفحه می توانید نقشه بازار، Open Interest و میزان لیکوئیدی ها و موارد دیگر را نیز ببینید.
سپس در بالای صفحه نمایش، بر روی گزینه Volume Flow کلیک کنید سپس یک صفحه برای شما به نمایش داده می شود که شامل سه بخش می باشد که درموردشان توضیح می دهیم.

در این صفحه تعدادی باندهای رنگی می بینید که از یک مستطیل به مستطیل دیگر متصل شده است. این باندهای رنگی نشان دهنده ی جریان پول می باشد.
چون در بخش Net Flow هستید، برآیند خرید و فروش در 24 ساعت گذشته را نشان می دهد.
شما می توانید با کلیک کردن بر روی 1Day سایر گزینه های زمانی را ببینید. شما می توانید مشخص کنید که در 1 روز یا 5 دقیقه و یا 1 ساعت اخیر و سایر گزینه های زمانی، حجمشان را ببینید.
مستطیل دومی که باندهای رنگی به آن متصل شده اند، مربوط به تتر می باشد.
از سمت چپ تعدادی باند رنگی به مستطیل تتر متصل شده است و در واقع جریان ورود پول را نشان می دهد.
همچنین باندهای رنگی ای از مستطیل تتر خارج شده اند که نشان دهنده ی خروج سرمایه از تتر و ورودشان به ارزهای دیگر نیز می باشد.

به عنوان مثال

شما می توانید ببینید 10 میلیون دلار به USDT وارد شده است و از آن جا حجم زیادی به عنوان مثال 76 میلیون دلار نیز خارج شده است و به ارز BUSD نیز وارد شده است.
برای این که بتوانید دیتاهای بیشتری را ببینید و مثل جدول کوین مارکت کپ راحت تر ببینید، کافی است بر روی گزینه Table View کلیک کنید که خیلی راحت نوشته شده است.

مثال

412 میلیون به ارز BUSD وارد شده است و 330 میلیون از آن خارج شده است. به این معنا می باشد که حجم بازارش در واقع 78 میلیون Net Flow افزایش داشته است.

توجه! در این بخش فقط برآیند مثبت نشان داده می شود. در بخش Net Flow متوجه شدیم استیبل کوین ها بیشترین حجم معاملات را داشته اند که نشان دهنده ی آن است که معامله گران تمایل دارند کمتر ریسک کنند و بیشتر بر روی استیبل کوین باشند.

بخش Buy Flow

هنگامی که صفحه ها اسکرول کنید و به پایین صفحه بروید بخش Buy Flow را می توانید ببینید. این بخش فقط میزان خرید در یک ارز را نشان می دهد و فروش ها را نیز بررسی نمی کند.

به عنوان مثال

در 24 ساعت گذشته، ترون 90 میلیون دلار خرید داشته است و با توجه به نزولی بودن بازار در آن مدت زمان، می تواند سیگنال خوبی برای شما باشد که پول دارد وارد آن ارز می شود و سپس وارد watch list شما می شود و می توانید به صورت مداوم زیر نظر داشته باشید و از نظر تکنیکالی حرکات چارت را نیز بررسی کنید.

بخش Sell Flow

انتهای صفحه مربوط به Sell Flow می باشد و جریان فروش را نشان می دهد. با توجه به این که روند بازار ریزشی بوده است، در بخش Sell Flow تعداد ارزهایی که جریان نقدینگی فروش را داشته است را می توانید ببینید. اولین باند رنگی نیز مربوط به ارز ترند این روزهای بازار یعنی Ape است.

به عنوان مثال:

این ارز در 24 ساعت گذشته، 890 میلیون دلار فروش ثبت کرده است و در مقایسه با حجم معاملات 4.8 میلیارد دلاری، فروش قابل توجهی به حساب می آید.
بررسی جریان نقدینگی ارزها می تواند سیگنال خوبی برای بررسی تکنیکال به شما بدهد و تنها در شرایطی که با استراتژی معاملاتی شما سازگار بود، وارد معامله شوید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام به زمان ما در چه ساعتی آپدیت میشه قسمت والیوم فلو؟

بجز این دو سایت، سایت دیگه ای وجود داره که همینطوری کاربردی و مفید باشه؟یا فقط همین دوتاست؟

موفقیت آمیز بود!

تبریک، با موفقیت انجام شد، از همراهی شما سپاسگذاریم.❤️