|
Ethereum ETFs
|

تفاوت ذهنیت تریدر آماتور و حرفه ای

تفاوت تریدر اماتور و حرفه ای

تفاوت ذهنیت در تریدر های آماتور و حرفه ای در چیست؟

انتخاب تراتژی معاملاتی

Amateur Trader: تریدر بدون‌ تجربه تحت تاثیر تمامی سبک های معاملاتی قرار می گیرد و این ذهنیت را دارد که اگر یک سبک یا ایده جدید یاد بگیرد، می تواند با کمک آن در بازار سود ده باشد.
Pro Trader: یک تریدر حرفه ای تمرکزش را تنها بر روی یک روش معاملاتی می گذارد و به آن زمان کافی برای تست و نتیجه گیری می دهد، درنهایت اگر آن سبک با روحیات و شخصیتش سازگار نبود به دنبال جایگزین آن می گردد.

داشتن انتظارات منطقی

Amateur Trader: ذهنیت آماتور فکر می کند که می تواند تمامی حرکات و نوسانات قیمت را شکار کند و سود کند پس ریسک زیادی را متحمل می شود و در نهایت حسابش را نابود می کند.
Pro Trader: تریدر حرفه ای به دنبال گرفتن یک سود منطقی از پلن معاملاتی تست شده خود است و زمانی که طبق قوانین مدیریت ریسک نوشته شده خود عمل می کند هیچ ریسک غیر منطقی ای را برحساب خود وارد نمی کند.

داشتن تایم تمرین روزانه

Amateur Trader: یک تریدر آماتور تنها دیتای حال حاضر را برای درک حرکات قیمت دنبال می کند و به همین دلیل، فازهای مختلف بازار را در شرایط متفاوت را درک نمی کند و این برایش نامفهوم می ماند.
Pro Trader: یک تریدر حرفه ای با مایندست درست هر روز حداقل یک ساعت را به تمرین سیستم معاملاتی خود در گذشته اختصاص می دهد و سعی می کند سنتیمنت را نیز در گذشته دنبال کند تا جواب سوالات ذهنی خود درباره علت حرکات قیمت را پیدا کند.

محدود کردن تعداد پوزیشن در یک روز

Amateur Trader: تریدر آماتور تحت تاثیر حس طمعی که دارد خیال می کند سودده بودن در ترید بیش از حد است و با این کار به شدت به روانش ضربه می زند چون توانایی مدیریت تعداد بالای پوزیشن بسیار دشوار خواهد بود.
Pro Trader: تریدر حرفه ای برای تعداد پوزیشن های خود در یک روز قانون دارد و نیازی به ورود در 50 پوزیشن در یک روز ندارد، زیرا می داند که با چند ترید می تواند سود خود را از مارکت گرفته و با این کار از روان خود در مقابل هیجانات مارکت محافظت می کند.

پذیرش ضرر به عنوان بخشی از بازی تریدینگ

Amateur Trader: ذهن یک تریدر آماتور ضرر را نمی پذیرد و با هر ضرر کنترل احساسات خود را از دست می دهد که همین امر باعث ادامه دار بودن فرایند ضرر می شود پس با احتمالات کنار بیایید و ریسک را بپذیرد.
Pro Trader: یک تریدر حرفه ای از ضرر در بازار ترسی ندارد چون با مفهوم ریسک آشناست و می داند که ممکن است در طول روز یا هفته ضررهایی را تجربه کند، پس ضرر را برای خودش شخصی نمی کند و آن ضرر باعث برانگیخته شدن احساساتش نمی شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

موفقیت آمیز بود!

تبریک، با موفقیت انجام شد، از همراهی شما سپاسگذاریم.❤️