|
Ethereum ETFs
|

صرافی غیرمتمرکز استارگیت فایننس (STG) چیست؟

ارز دیجیتال stg

یکی از ارزهای آینده دار در حوزه دیجیتال، ارز دیجیتال استارگیت فایننس یا همان STG است. پروتکل استارگیت فایننس در حقیقت یک پروتکل انتقال بین زنجیره‌ای است. این پروتکل بر بستر LayerZero ساخته‌شده است و در این بستر از زنجیره‌ای متشکل از 7 ارز دیجیتال اتریوم، بایننس اسمارت چین، فانتوم، پالیگان، آربیتروم و آپتیمیزم برای انتقال توکن ها پشتیبانی می‌کند.

استارگیت فایننس در حقیقت یک صرافی غیرمتمرکز بلاکچین است که در حوزه Difi فعالیت می‌کند و در سال‌های اخیر توانسته در حوزه کاری خود به موفقیت‌های بالایی دست یابد. چنانچه شما نیز مانند ما از دنبال کننده‌های اخبار مرتبط با دکس بلاک چین باشید تا به حال نام این پروژه را شنیده‌اید؛ اما بیایید ببینیم که اصولاً پروژه استارگیت چه کاربردی دارد؟

پروژه استارگیت فایننس در حقیقت یک صرافی غیرمتمرکز است ولی بیایید ببینیم این صرافی چه مشکلاتی را از بین می‌برد و چه نوع آینده‌ای را می‌توان برای این صرافی و پروژه‌های مرتبط با حوزه Defi در نظر گرفت. سپس درباره توکن STG و مزایا و معایب این پروژه با هم گفتگو کنیم.

استارگیت فایننس چیست؟

همانطور که گفتیم استارگیت فایننس یک صرافی غیرمتمرکز است که بر پایه شبکه اتریوم ساخته‌شده است. هدف از این صرافی ارائه امکانات یکپارچه در حوزه صرافی‌های غیرمتمرکز و استفاده از پل‌های میان زنجیره‌ای برای سرعت بخشیدن به تراکنش و بهره بردن از استخرهای نقدینگی است؛ به عبارت دیگر این صرافی عملکردی متفاوت با سایر صرافی‌های غیرمتمرکز دارد و می‌تواند با استفاده از استیکینگ و استخرهای نقدینگی، با کمترین محدودیت بهترین عملکرد را داشته باشد.

پروژه استارگیت فایننس به کاربران خود این اجازه را می‌دهد که دارایی‌هایش را از یک شبکه بلاکچین به شبکه بلاک چین دیگر منتقل کند بدون اینکه به‌واسطه ای نیاز داشته باشد. به این ترتیب نقدینگی به صورت بهینه ایجاد می‌شود و فضایی کاربردی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

این پروژه با استفاده از قابلیت کراس چین، با کمک استیکینگ، به تأمین نقدینگی، بیلد فارمینگ، سواپ ارزهای دیجیتال و … در بلاکچین استفاده می‌شود و تمرکز اصلی پروژه بر روی استیبل کوین‌ها می‌باشد.

تاریخچه ارز استارگیت فایننس

پروژه ارز استارگیت فایننس در سال 2020 فعالیت خود را آغاز کرد. این پروژه توسط تیم LaerZero Labs راه‌اندازی شد. هدف از این پروژه ارائه کردن اولین صرافی غیرمتمرکز بلاکچین با قابلیت همکاری میان بلاک چین‌های مختلف و فعالیت میان زنجیره‌ای است. فعالیت این پروژه در ماه مارچ به صورت رسمی آغاز شد و در طول سال‌های گذشته، امکانات زیادی را برای کاربران فراهم کرد.
بنیاد LayerZero از گروه‌های شناخته شده در فضای بلاکچین است. این گروه با کمک توسعه‌دهنده‌ها و بنیان‌گذاران خود پروژه‌ای را راه‌اندازی کرد که در یک مدت کوتاه با استفاده از قابلیت‌های بالای خود در حوزه دیفای، توانست بین کاربران محبوبیت کسب کند.
در حقیقت هدف Stargate اطمینان از انتقال نقدینگی بین زنجیره‌ای در معامله‌ای واحد و بدون مشکلات بعدی است. به این دلیل در پلتفرم استارگیت فایننس معاملات و تبادل‌ها از هر دارایی در هر زنجیره ساده‌تر و سریع‌تر شده است و معامله‌ها می‌توانند با همه دارایی‌های موجود در سایر زنجیره‌ها اتفاق بیفتد.

تیم توسعه‌دهنده

توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال STG نیز از تیم لیر زیرو می‌باشد که از زمان راه‌اندازی در تلاش برای بهبود امکانات در حوزه دیفای فعالیت می‌کند.
از بنیان‌گذاران اصلی این پروژه می‌توان به لیات کوین سبا و به عنوان مدیرعامل پروژه کالب بانیستی اشاره نمود که افراد باسابقه در حوزه بلاکچین هستند. این تیم توسعه‌دهنده سابقه بسیار خوبی در حوزه علوم رایانه، بلاکچین، حوزه IT و فناوری‌های مربوط به این حوزه دارد و براساس هدف این پروژه در حال گسترش هستند.

اهداف پروژه

همان‌طور که گفتیم مهمترین هدف پروژه استارگیت فایننس از بین بردن مشکلات نقدینگی شکسته و برطرف کردن مشکل پل‌های بلاکچین است.
استفاده از پل‌های بلاکچین در این پروژه توانسته مشکلات مختلفی را از بین ببرد. پل‌های دو زنجیره‌ای در این بلاکچین با استفاده از تکنیک نقدینگی شکسته به هم کمک می‌کند تا زنجیره جداگانه‌ای از استخر نقدینگی خودش را حفظ کند که یک روش پیچیده و سخت برای این کار است.
برای از بین بردن مشکلات از تکنیک نقدینگی یکپارچه بهره برده می‌شود و با این روش به سپرده‌های کاربران و برداشت‌های آنها اجازه چند بلاکچین می‌دهد و از استخر نقدینگی واحد اصلی سرچشمه می‌گیرد. با این وجود برای استفاده از این ویژگی باید هزینه پرداخت کنید.

عملکرد پروژه Stargate Finance چگونه است؟

شیوه عملکرد و روش کار بلاکچین این پروژه با هدف انتقال آسان ارزهای دیجیتال میان شبکه‌های بلاکچین خلاصه می‌شود. در حقیقت پروژه استارگیت فایننس به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز دارای بلاکچینی باقابلیت میان زنجیره‌ای است که از آن برای انتقال دارایی‌های ارز دیجیتال و استخرهای نقدینگی و تکنیک نقدینگی یکپارچه فعالیت می‌کند؛ مثلاً کاربران می‌توانند از این استخرهای نقدینگی تتر را در شبکه سولانا با نسبت برابر یک به یک با ارز دیگری مانند اتریوم یا BNB مبادله کنند. برای این کار این پلتفرم در هر تبادل توکنها را در مبدأ می‌سوزاند و توکن های جدیدی در مقصد می‌سازد؛ بنابراین امکان پیاده کردن نقدینگی یکپارچه و تضمین نهایی شدن در این پروژه فراهم می‌شود.
این پروژه برای استخرهای نقدینگی روی استیبل کوین‌ها است تا به این ترتیب تا حد زیادی ریسک جا به جایی دارایی‌ها را کاهش دهد.
توکن بومی این پروژه STG نام دارد که یک توکن بسیار کاربردی است و در کنار آن استفاده از الگوریتم دلتا برای تضمین نهایی شدن مبادلات و حل مشکلات سه‌گانه پل‌های بلاکچین از عوامل تأثیر بهتر این پروژه می‌باشد.

ویژگی‌های پروژه

از قابلیت‌های اصلی این پروژه می‌توان به این موارد اشاره کرد:
• قابلیت سواپ کردن ارزها و استیبل کوین‌ها به هر شبکه بلاکچین دیگر فقط با یک تراکنش
• استفاده از استخرهای نقدینگی در شبکه های مختلف
• پشتیبانی از شبکه‌های لایه اولی و لایه دومی پرقدرت مانند BNB، اتریوم، آربیتروم، پالیگان و فانتوم
• امکان تأمین نقدینگی، بیلد فارمینگ و استیک کردن
• پشتیبانی با پروژه‌های شناخته شده مانند سوشی سواپ
• وجود توکن بومی STG با قابلیت حاکمیتی و کاربردی در پلتفرم

از ارز دیجیتال STG بیشتر بدانیم

حال وقت آن است که درباره ارز دیجیتال STG بیشتر صحبت کنیم. ارز دیجیتال STG در حقیقت توکن اصلی پروژه استارگیت فایننس است. این توکن بر پایه شبکه اتریوم قرار دارد. این ارز دیجیتال ویژگی‌های مختلفی دارد.
ارز دیجیتال STG در صرافی استارگت فایننس کاربری بسیاری دارد از جمله می‌توان از آن برای تأمین نقدینگی، ییلد فارمینگ، استیک کردن و استفاده کرد. این ارز دیجیتال در واقع سوخت پلتفرم خود است و کاربرانی که در این حوزه سرمایه گذاری می‌کنند و veSTG دریافت می‌کنند می‌توانند در پروژه حق رای داشته باشند و نظرات خود را در توسعه پروژه مطرح کنند. علاوه بر این دارندگان این توکن و کاربران این پروژه می‌توانند در استخرهای نقدینگی نیز به عنوان تأمین کننده فعالیت کنند و به صورت استیل کوین یا STG پاداش بگیرد.

حداکثر میزان عرضه این توکن 1 میلیارد اعلام شده است و ارزش مارکت آن تا امروز بیشتر از 160 میلیون دلار بوده است.

کیف پول مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال STG

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال STG دارای محبوبیت و کاربری بالایی است و به همین دلیل توسط پلتفورم ها وکیف پولهای مختلفی پشتیبانی شده است از جمله کیف پولهای شناخته شده ای که میتوانید این توکن را در آن نگهداری کنید می‌توانیم به تراست ولت، متامسک، guarda و Im Token اشاره کنیم.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

موفقیت آمیز بود!

تبریک، با موفقیت انجام شد، از همراهی شما سپاسگذاریم.❤️