|
Ethereum ETFs
|

پولکادات (DOT)

پولکادات
DOT
پولکادات / تومان
نماد نشانه گذاری این ارز را با (DOT) انجام می شود.
chart
خرید از ما
364,252
فروش به ما
361,165
آخرین تغییرات این ارز -0.74% بوده است.

ارز دیجیتال DOT که آن را با نام ارز دیجیتال پولکادات نیز می شناسند، یکی از سر سخت ترین رقبای اتریوم است که دارای تراکنش های فوق سریع و ارزان بوده و در رتبه های بالای بازار ارز دیجیتال جا خوش کرده است. این ارز دیجیتال پر طرفدار که بستری برای ساخت برنامه های کامپیوتری غیر متمرکز فاقد خطر توقف یا دستکاری به شمار می آید، شبکه ای با هزاران بلاکچین است که سرمایه گذاران زیادی به امید جهش نجومی آن روزگار را می گذرانند.

آشنایی با شبکه پولکادات

 پولکادات توسط موسسه Web 3.0 ساخته و هدفش این است که انحصار و مونوپولی اینترنت را از بین ببرد و به کاربران مستقل قدرت ببخشد. پولکادات توکن مخصوص به خودش را دارد که به عنوان DOT شناخته می‌شود و یک توکن شبکه‌ای است

پولکادات نسل جدید پروتکل های بلاکچین محسوب می شود. پروژه مذکور تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند شبکه ای واحد از بلاکچین های هدفمند و یکپارچه خلق کرده و بدین ترتیب موفق به غلبه بر مشکلات مقیاس پذیری و تعامل پذیری در فضای ارزهای دیجیتال شود. از جمله مهم ترین مشکلات مقیاس پذیری در این زمینه می توان به کندی و پر هزینه بودن تراکنش ها اشاره نمود. در حالت کلی می توان گفت با فرض این که بلاکچین های گوناگون راه حل های مناسبی برای پایان دادن به مشکلات دنیای واقعی هستند، پولکادات راه حلی است که مشکل خود بلاکچین ها را حل می کند.

تیم توسعه دهنده پولکادات بر این باورند که سازندگان این ارز رویای چاقوی سوئیسی را در سر نمی پرورانند. اصطلاح چاقوی سوئیسی از نام نوعی چاقوی جیبی چند کاره یا چند ابزاره گرفته شده است. این بدان معنا است که شبکه پولکادات یک بلاکچین برای تمام امور نیست. اما تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با در اختیار قرار دادن شبکه ای متشکل از بلاکچین های گوناگون که به سادگی در ارتباط با یکدیگر هستند، به نیازهای کاربران پاسخ دهد.

حال که با شبکه پولکادات آشنا شدیم، وقت آن فرا رسیده است که به معرفی مفصل تر ارز دیجیتال DOT بپردازیم. اگر شما هم جزء علاقه مندان به بازار پر هیاهوی ارزهای دیجیتال هستید، تا پایان با ما همراه باشید!

پولکادات (Polkadot) با هدف اتصال شبکه‌های بلاک چین مختلف به وجود آمده است. در حقیقت بلاک چین‌ها به صورت جداگانه اداره می‌شوند و همیشه ارتباط بین آن‌ها یک چالش و نقطه ابهام برای توسعه‌دهندگان بوده است. حالا پولکادات این وظیفه مهم را به عهده گرفته است. به خاطر نقش خاص و قابلیت اتصال به سایر بلاک چین‌ها پولکادات را با نام شبکه چند زنجیره‌ای نیز معرفی می‌کنند.

به طور کلی پولکادات می‌خواهد کانال‌های ارتباطی متنوعی بین شبکه‌ها و بلاک چین‌ها ایجاد کند. اقدامات تیم توسعه پولکادات می‌تواند باعث تحقق اهداف بزرگی مثل توسعه هر چه بیشتر برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، عدم نیاز به فرایندهای پرهزینه استخراج و گسترش قراردادهای هوشمند شود.

ارز دیجیتال DOT ؛ ارزی با آینده درخشان

جالب و در عین حال لازم است بدانید که ارز دیجیتال شبکه پولکادات را تحت عنوان ارز دیجیتال DOT یا همان ارز دیجیتال دات نامگذاری می کنند. اصلی ترین کاربرد ارز دیجیتال دات که یکی از پر طرفدارترین ارزهای موجود در بازار ارز دیجیتال به شمار می آید، پرداخت هزینه های شبکه و اخذ تصمیم برای آینده شبکه می باشد. در واقع می توان گفت که هر فرد با خرید یک ارز دیجیتال دات از یک حق رأی برای آینده شبکه پولکادات برخوردار می شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که هر فرد با خرید ارز دیجیتال DOT در حقیقت بر روی آینده این شبکه سرمایه گذاری می کند. یعنی دقیقا همان کاری که خریداران ارز بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال انجام می دهند.

لازم به ذکر است که قیمت ارز دیجیتال DOT نیز دارای نوسانات قابل توجهی است که تحت تأثیر عرضه، تقاضا و امیدواری ها نسبت به آینده شبکه پولکادات رخ می دهد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اگرچه ارز دیجیتال اصلی شبکه پولکادات ارز دیجیتال دات است، اما هر فردی می تواند بنا به سلیقه خود اقدام به ایجاد یک بلاکچین و ارزدیجیتال کاملا مجزا بر روی شبکه پولکادات نموده و بدین ترتیب از مدل امنیت اشتراکی این شبکه کاربردی برخوردار گردد.

استخراج ارز دیجیتال DOT

لازم به ذکر است که الگوریتم اجماع شبکه پولکادات بر مبنای پروتکل اثبات سهام بوده و از همین رو می توان گفت که ارز دیجیتال DOT به هیچ عنوان قابل استخراج نمی باشد. بنابراین برای خرید و فروش ارز دیجیتال DOT باید به صرافی ها مراجعه نمود. چرا که امکان خرید و فروش رمز ارز Polkadot تنها در صرافی ها میسر می باشد و هیچ راه دیگری بدین منظور وجود ندارد.

در رابطه با الگوریتم اجماع بلاکچین پولکادات لازم است بدانید که در بستر این شبکه بلاکچین از الگوریتم اجماع اثبات سهام یا به اصطلاح POS استفاده می گردد. این موضوع سبب می شود که کاربران بتوانند از طریق خرید و نگهداری ارز دیجیتال دات به نودهای شبکه بلاکچین پولکادات وصل شده و از طریق تایید تراکنش ها اقدام به ساخت بلاک های جدید نمایند.

بایننس یکی از معتبرترین صرافی هایی است که کاربران می توانند برای خرید یا فروش ارز دیجیتال دات با خیالی راحت به آن مراجعه نمایند. اگرچه این صرافی تنها صرافی ارائه دهنده ارز دیجیتال DOT نیست، ولی یکی از مهم ترین صرافی های فعال در این زمینه است. اما به دلیل تحریم و احراز هوئیت اجباری برای همه کاربران مشکلاتی را برای کاربران این صرافی و به خصوص ایرانی ها به وجود آورده ،ولی خوشبختانه صرافی ایرانی نوبیتکس این ارز دیجیتال را به لیست ارز های خود اضافه کرده که شما می توانید در این صرافی ثبت نام و این ارز دیجیتال آینده دار را خرید نمایید.

اهداف اصلی ارز دیجیتال DOT در شبکه پولکادات

گفتنی است که ارز دیجیتال DOT در این شبکه بلاکچین سه هدف اساسی را دنبال می کند. این سه هدف عبارتند از: استیکینگ، مدیریت دارایی و اتصال میان بلاکچین های مختلف.

آن دسته از افرادی که جزء صاحبان ارز دیجیتال DOT به شمار می آیند، کنترل کاملی بر شبکه پولکادات خواهند داشت. این موضوع درست برخلاف دیگر بلاکچین ها مبتنی بر پروتکل اثبات سهام می باشد. بدین ترتیب هر کاربری که توکن دات در اختیار دارد، قادر به شرکت در وقایع حیاتی شبکه همچون آپدیت و ارتقاء پروتکل های شبکه می باشد. این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های شبکه پولکادات به شمار می آید.

آینده سرمایه گذاری بر ارز دیجیتال DOT

بسیاری از متخصصان و تحلیلگران صاحب نام بازار ارز دیجیتال بر این باورند که ارز دیجیتال DOT به دلیل لیست شدن در همه صرافی های معتبر از ساختاری بسیار قدرتمند برخوردار می باشد. از همین رو آینده ای روشن برای آن پیش پینی کرده و سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال DOT را بسیار سود آور و موفقیت آمیز می دانند.

جالب است بدانید اعتبار صرافی بایننس در بازار ارز دیجیتال به حدی است که با لیست شدن هر توکن جدید در این صرافی صاحب نام، ارزش آن توکن در عرض مدت زمانی کوتاه با رشد بسیار چشمگیری رو به رو می شود. هنگامی که بایننس ارز دیجیتال DOT را لیست نمود، قیمت این ارز پر طرفدار به طور قابل توجهی رشد کرده و همه را حیرت زده کرد. از همین رو می توان گفت که آینده این ارز دیجیتال بسیار درخشان است و به زودی شاهد جهشی نجومی از آن خواهیم بود!

ارز دیجیتال دات

دات به عنوان توکن بومی شبکه پولکادات یکی دیگه از رمزارزهای آینده‌دار بازار ارزهای دیجیتال است. نکات زیر، مهم ترین چیزهایی هست که باید درباره پولکادات بدونین :
یکی از مهم‌ترین مشکلات نسل اول بلاکچین یا نسلی که شبکه بیت کوین بر اون پیاده سازی شده، عدم برقراری ارتباط بین بلاکچین‌های مختلف هست و پولکادات برای این مشکل، راه حل داره!
پولکادات پروژه متن بازیه که امکان انتقال داده بین بلاکچین‌های مختلف رو فراهم می‌کنه و می‌تونه از چندین زنجیره به کمک یک شبکه پشتیبانی کنه.
پولکادات معتقده که قطعه گمشده پازل فناوری بلاکچین رو در دست داره و در تلاشه تا با تمرکز بر امنیت، مقیاس پذیری و نوآوری این پازل رو کامل کنه.
در حال حاضر دات با ارزش بازار 28 میلیارد دلاری در رتبه 8م بازار قرار داره و نسبت به سال گذشته 875 درصد افزایش قیمت داشته!
به جرئت میشه گفت که پولکادات یکی از نوآورانه‌ترین و پیشروترین پروژه ها در بازار ارزهای دیجیتاله و میتونه سهم بزرگی در آینده این بازار داشته باشه اما همچنان راه درازی در پیش داره و باید دید که قدم‌های بعدی این پروژه چه طور برداشته میشه.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

موفقیت آمیز بود!

تبریک، با موفقیت انجام شد، از همراهی شما سپاسگذاریم.❤️